W warszawskiej dzielnicy Wilanów oddano do użytku nową siedzibę ambasady Arabskiej Republiki Egiptu w Rzeczypospolitej Polskiej. Generalnym wykonawcą inwestycji była Grupa Antczak.
Za projekt budynku odpowiadało Architektoniczne Biuro Projektowe WEIRAUCH we współpracy z biurem Adam Ciuk Architekci. Architektura budynku, zgodnie z oczekiwaniami inwestora, nawiązuje do siedziby ambasady Egiptu w Waszyngtonie. Fasada została wykończona masywnymi kamiennymi płytami, które nadają mu charakter powagi i prestiżu. Symetryczna bryła z rytmicznie rozmieszczonymi oknami przypomina antyczne kolumnady, a portal wejściowy nawiązuje do starożytnych form architektury egipskiej. Wszystko to sprawia, że nowa siedziba ambasady łączy w sobie tradycję z nowoczesnością.
Budynek zawiera m.in. biura, gabinety, sale wielofunkcyjne, a także konsulat i pomieszczenia reprezentacyjne. Na przedpolu budynku znalazł się niewielki parking dla gości, a na tyłach – kameralny ogród z fontanną i ozdobną zielenią. Kolorystyka wnętrz i elementów wyposażenia nawiązuje do barw flagi egipskiej (czerwony, biały, czarny). W aranżacji zastosowano również elementy z naturalnego drewna, mozaikę ceramiczną oraz jasny granit na posadzkach części wspólnych.
Dwukondygnacyjny hol wejściowy zdobią panele pokryte fornirem z orzecha amerykańskiego oraz trójkątne lampy, co stanowi subtelne nawiązanie do geometrii piramid. W części konsularnej zaprojektowano specjalną gablotę z ekspozycją artefaktów archeologicznych – można je będzie oglądać, oczekując na przykład na wydanie wizy turystycznej.